“Kapadokya’nın derin vadilerini ve kaya oluşumlarını keşfetmenin en güzel yolu Sıcak Hava Balonu ile uçuştur.”

Genel Bilgi

Kapadokya Bölgesi,  oldukça sakin ve öngörülebilir iklimi ile balon uçuşları için son derece elverişlidir. Uçuşlar genellikle sabahın erken saatlerinde (hava daha elverişli olduğu için) gerçekleşir, rüzgârın hızı ve yönüne bağlı olarak 2-15 km mesafe yol alınır. Uçuş yüksekliği bir ağaç boyundan 2000 feet (600metre) irtifaya kadar değişir. Peri Bacaları, vadi ve kanyonlarıyla Kapadokya’nın heybetini gözlemek için uçuşun her anı ayrı bir fırsattır.

Bilmeniz Gerekenler

Bahar ve yaz aylarında yerdeki sıcaklık ile balonda sıcaklık neredeyse aynıdır. Rahat edeceğiniz elbise ve düz ayakkabıları tercih ediniz.

  • Konuklarımız, gün doğumundan yaklaşık 1 saat önce lüks araçlarımızla konakladıkları otellerden alınır.
  • Balon macerasına katılmak için geliş ve gidiş transferleriniz lüks araçlarımızla sağlanır.
  • Uçuştan önce, kalkış alanında çay, kahve ve kek ikramında bulunulur.
  • Kalıştan önce pilotunuzun vereceği güvenlik brifingi ile güvenli ve konforlu bir uçuş geçirmek için bilmeniz gerekenleri öğrenirsiniz.
  • İnişten sonra, sıcak hava balonu geleneği olarak şampanya ikram edilir ve günün anısına, isminize düzenlenmiş uçuş sertifikaları pilotunuz tarafından takdim edilir.
  • Tüm bu program için 3-4 saat ayırmanız yeterli olacaktır. Böylelikle gün içinde planladığınız programlarınıza katılabilirsiniz.
  • Tüm uçuşlar, hava koşullarına bağlı olarak gerçekleştirilir.

 

Uçuş Seçenekleri

Standart Uçuş – Uçuş süresi, hava ve arazi koşullarına bağlı olarak yaklaşık 60 dakikadır. Ücreti:  €160  T.C. vatandaşları için geçerli indirimli fiyatlar için lütfen iletişime geçiniz.

Comfort Uçuş – Uçuş süresi hava ve arazi koşullarına bağlı olarak yaklaşık 90 dakikadır. 10 kişilik küçük balonda daha konforlu uçuş. Ücreti: €175  T.C. vatandaşları için geçerli indirimli fiyatlar için lütfen iletişime geçiniz.

Deluxe Uçuş – Uçuş süresi, hava ve arazi koşullarına bağlı olarak yaklaşık 90 dakikadır.10 kişilik küçük balon kullanılır. Bu uçuşun Standart Uçuştan temel farkı uçuş süresi olmakla birlikte anlık hava koşullarına bağlı olarak farklı kalkış alanları tercih edilebilmektedir. Ücreti: €250  T.C. vatandaşları için geçerli indirimli fiyatlar için lütfen iletişime geçiniz.

 

2 Kişilik VIP Uçuş – Uçuş süresi, hava ve arazi koşullarına bağlı olarak yaklaşık 90 dakikadır. Bu uçuşun Standart Uçuştan temel farkı uçuş süresi olmakla birlikte anlık hava koşullarına bağlı olarak farklı kalkış alanları tercih edilebilmektedir. Bu uçuş için yolcuların transferi özel olarak sağlanır, pilot haricinde balonda yalnızca siz olursunuz. Ücreti (2 kişi): €750  T.C. vatandaşları için geçerli indirimli fiyatlar için lütfen iletişime geçiniz.

Özel Uçuş – İsminden de anlaşıldığı gibi sadece size ya da grubunuza özel bir uçuş deneyimidir. Bu uçuşu diğerlerinden ayıran temel özellik gereği, uçuşa kimlerle katılacağınıza ve uçuş süresine siz karar verirsiniz. Bu uçuş, herhangi bir yerde 30 dakika ile 2 saat arasında olabilir. Düğün ve özel günler için ideal bir seçimdir. Hava koşullarına bağlı olarak, öğleden sonra da uçuş yapılabilir.

 

Çocuklara Özel: 6 – 12 yaş arası çocuklar için kişi başı uçuş ücreti üzerinden %50 indirim uygulanır. Güvenlik nedenlerinden dolayı 0 – 6 yaş arası çocuklar uçuşlara kabul edilmemektedir. Herhangi bir sorunuz varsa lütfen bize ulaşınız.

Belirtilen uçuş ücretleri kişi başı ücretlerdir. VIP Uçuş ücretleri ise tüm yolcular için ödenmesi gereken toplam tutarı ifade etmektedir. Özel Uçuş ücreti için lütfen bize ulaşınız.