+903842712300

        

Pilotlarımız

MAHMUT SAMİ ULUER
GM, Öğretmen Pilot, Sri Lanka Fahri Konsolosu

Maltepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. Öğretmen Pilottur. İngiltere, İspanya, Rusya ve Türkiye’ de eğitim alarak 2007 yılında Hususi, 2008 yılında da Ticari Pilot olmuştur. T.C. Ulaştırma Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Kontrol Pilotu olarak görev almıştır. Çok sayıda pilot yetiştirmiştir. 2011 yılında Uluslararası Bağımsız Gözlemci oldu. 2013 yılında Demokratik ve Sosyalist Sri Lanka Cumhuriyeti İç Anadolu Bölgesi ( Nevşehir ) Fahri Başkonsolosu oldu. Lisanslı Scuba dalıcıdır. T.C. Sağlık Bakanlığı İlkyardımcı Sertifikasına sahiptir. 900 saat uçuş tecrübesine sahiptir. Lisanslı Radyotelephony (RT) Telsiz Kullanıcısıdır. Versant B1 İngilizce Yabancı Dil Yeterlilik Belgelerine sahiptir. Haberleşme Usulleri, Meteoroloji, Acil Durum Uygulamaları, Dökme Gaz Yangın Eğitimi, İş Güvenliği gibi alanlarda mesleki eğitim almış ve sertifikalarına sahiptir. Yıllardır balonculuk ve havacılık alanında çalışmaktadır. Çok sayıda farklı marka ve modelde balonla uçuş yapmıştır. Filomuzda bulunan Lindstrand ve Ultramagic marka balonlarının sertifikalı bakım teknisyenidir.


CANER UZUN
Baş Pilot

Yıllardır balonculuk sektöründe görev yapmaktadır. Çok sayıda farklı marka ve modelde balonla uçuş yapmıştır. Filomuzda bulunan Lindstrand ve Ultramagic marka balonların sertifikalı bakım teknisyenidir. T.C. Sağlık Bakanlığı ilkyardımcı lisansına sahiptir. Hobileri: Uçmak, seyahat etmek, safari, doğa yürüyüşü yapmak, yüzmek,sinema

 
KENAN DURMUŞ ÖZENMİŞ

Elektrik / Elektronik Teknisyeni Bölümünden mezun oldu. Mobil Cihazlar Eğitim Sertifikasına sahip. Sağlık Bakanlığı tarafından lisans verilen İlkyardım Uzmanı. Gaz Dolum Eğitim Sertifikasına sahip. Versant ve Tomer yabancı dil yeterlilik belgelerine sahiptir. Filomuzda bulunan Lindstrand ve Ultramagic marka balonların lisanslı bakım teknisyenidir. Lisanslı RT (Radyotelephony) kullanıcısı. Balon ve havacılıkta 5 yıldan beri çalışıyor. Birçok farklı marka ve modelde balonla uçuş yaptı. Sıcak hava balonlarıyla 700 saat uçuş deneyimine sahiptir..

Kenan, kardeş şirketimiz Sri Lanka Balloon'da muhasebe müdürü ve pilot olduğu için yılın yarısını Sri Lanka'da geçiriyor.

 
HAKKI YILDIZ

Boğaziçi Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği mezunudur. Otelcilik sektöründe 6 farklı ülkede yönetici olarak çalıştı. İngilizce ve Rusça bilmektedir. T.C. Sağlık Bakanlığı İlk Yardımcı Sertifikasına sahiptir. Telsiz Operatörü belgesine sahiptir. Hobileri: Seyahat etmek, uçmak, hayvan sever, yeni yerler keşfetmek

 
ÜMİT GÜÇLÜ
Bakım Müdürü

Yıllardır balonculuk ve havacılık alanında çalışmaktadır. Çok sayıda farklı marka ve modelde balonla uçuş yapmıştır. T.C. Sağlık Bakanlığı ilkyardımcı lisansına sahiptir. Anatolian Balloons firması için Kapadokya’ da yılda ortalama 300 uçuş yapmaktadır. Hobileri: Uçmak, yüzmek, gezmek, müzik dinlemek, film izlemek.

 
GAMZE BORA
Kalite Müdürü

Selçuk Üniversitesi Bilgisayar Programlama Teknikeridir. Anatolian Balloons Kalite Müdürüdür. Lindstrand, Ultramagic ve Kubicek marka balonların sertifikalı bakım teknisyenidir. T.C. Sağlık Bakanlığı İlk Yardımcı Sertifikasına sahiptir. ISO 9001-2008 kalite sistemi iç denetçi yetkilisidir. Lisanslı telsiz kullanıcısıdır. Hobileri: Uçmak, seyahat etmek, kitap okumak, müzik dinlemek ve film izlemek

 
ALPER CANPOLAT

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Turizm ve Seyahat Fakültesi'nde okudu. Kapadokya Meslek Yüksekokulu'ndan Acil Durum Prosedürleri Eğitim Sertifikası ve Meteoroloji Eğitim Sertifikasına sahip. Sağlık Bakanlığı tarafından lisanslandırılmış İlkyardım Uzmanı. Versant yabancı dil yeterlilik belgelerine sahiptir. Balon ve havacılık alanında 4 yıldır çalışmaktadır. Birçok farklı marka ve modelle balonla (Ultramagic, Lindstrand, Cameron, Kubicek) uçuş yapmıştır. Hobileri: Uçmak, seyahat etmek, yüzmek, safari

 
EBUBEKİR ERDOĞAN

Yıllar önce yer ekibi üyesi olarak balonculuk sektöründe çalışmaya başladı. Daha sonra pilotaj eğitimlerini tamamlayarak pilot oldu. Ultramagic ve Lindstrand markalı balonlarla uçuyor. Sağlık Bakanlığı tarafından lisanslandırılmış ilkyardım uzmanı. RT (Radyotelefon) kullanıcısı. Filomuzda bulunan Lindstrand ve Ultramagic marka balonların lisanslı bakım teknisyeni.

 
YASİN DURA

Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesinde öğrenim görmüştür. Uzun yıllar turizm sektöründe çalışmıştır. 4 yıldır balonculuk sektöründe çalışmaktadır. T.C. Sağlık Bakanlığı ilkyardımcı lisansına sahiptir. Lisanslı telsiz kullanıcısıdır.